Svátky Labe 2014


Každý jsme svým způsobem soutěživí. Někdo tvrdí, že není, no prosím, ale kdo by někdy nechtěl být aspoň o trochu lepší než ostatní? Nebo než je on sám? Pro někoho to znamená polykat kilometry na trati, pro někoho kilogramy v posilovně, góly, koše, branky, body. Někdo radši pracuje na větší úrodě ředkviček, někdo hromadí poštovní známky, pivní tácky nebo veterány. A někdo je třeba prostě rád, když sní ze všech nejvíc borůvkových knedlíků. S tvarohem a s cukrem.
Když se sejde hned 20 takových sportovců, sběratelů a jedlíků a postaví se společně na startovní linii, to je teprve elánu! To je radost se dívat.


V sobotu 31. 5. 2014 jsme v Týnci nad Labem oslavili Svátky Labe. Máme tak za sebou již pátý ročník akce, která baví místní a láká do Týnce i široké okolí. Pro mnoho lidí jsou Svátky především Závody dračích lodí. Minimálně pro těch 220 z vás, kteří jste se letos v 11 posádkách závodů zúčastnili. Vody teklo hodně, takže to neměli vůbec snadné. Všichni absolvovali trénink a potom právě tři závodní jízdy. Vítězství nakonec obhájil Namydlený blesk s nejlepším časem 59:39. Druhé místo, velice těsně, patřilo i letos posádce Čubky na vlnách, kteří nejlépe dojeli v čase 1:00,95. A třetí místo pro sebe urval Zábořský drak, v čase 1:01,57, který ale loni nezávodil a tudíž byl ze všech nejvíc odpočatý.


Kromě závodů nabízí oslavy mnohem víc. Již tradičně rybáři připravili pochoutky a speciality. Z ryb, to dá rozum, že nepekli koláče. Koláčky a šátečky a buchty ale přivezli pekaři a v rámci Festivalu řemesel jsme mohli nakoupit i další sladkosti a rukodělné výrobky.


Děti si užili jízdu na koních, na lodičkách, šplhali na lanech, cvičili s Klemprdou a celé odpoledne si hráli na Ostrově i v Marině.


Kdo se radši dívá, než si hraje, ten mohl fandit závodníkům, sledovat obojživelné obrněné transportery v akci, prohlédnout si čističku odpadních vod a nebo si mohl zatančit při večerní zábavě.


A tak se to zase povedlo. Děkujeme všem organizátorům, účastníkům i návštěvníkům za pohodový den a neopakovatelnou atmosféru. A já už se nemůžu dočkat, až budu za rok zase, na těchto řádkách, psát, že:

„Svátky Labe 2015 se blíží...“

Za pořadatele Outdoored Jana Ryantová.» Stáhnout článek v PDF «

Výsledky


 1. Namydlený blesk (1:00:26)
 2. Čubky na vlnách (1:00:95)
 3. Zábořský drak (1:03:70)
 4. Pekelníci (1:03:09)
 5. Autocentrum Hájek (1:04:09)
 6. Čepečky (1:04:48)
 7. Hastrmani TPCA (1:04:13)
 8. Město Týnec nad Labem (1:06:80)
 9. Vychlazená desítka (1:06:92)
 10. Mariňáci (1:06:01)
 11. Krajináři (1:09:42)

V závorce je uveden čas ve finálových jízdách, kde jsou posádky již seřazeny podle časů v rozjížďkách a závodí se o umístění. Proto mohou některé posádky s lepším časem být zařazeny ve výsledkové listině níže.


(aktualizováno 24.1.2014)